Wesele w ogrodzie — jak zorganizować wymarzone garden party
Blask słońca tańczący w kryształowym szkle. Delikatny wiatr muskający rozgrzaną skórę. Zapach kwitnących kwiatów. Naturalny krajobraz barw. Morze uśmiechów, ciepło rozmów a pośród tego Wy – szczęśliwie zakochani świętujący ten szczególny dzień. Tak magiczne i szalenie romantyczne są właśnie przyjęcia weselne w ogrodzie. Jeśli zastanawiacie się, jak wygląda organizacja skromnego wesela w plenerze, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu.
Wesele w ogrodzie — od czego zacząć przygotowania?
Przygotowania należy rozpocząć od poszukiwania odpowiedniego miejsca na wesele w plenerze. Kluczowa tutaj będzie ilość zapraszanych gości, nasze osobiste upodobania, a także kwestie finansowe. Planując uroczystość pod chmurką, pod uwagę możecie wziąć wynajem ogrodu np. w skansenie, folwarku czy siedlisku. Dodatkowo wiele domów weselnych oraz hoteli może pochwalić się pięknym otoczeniem wprost stworzonym do organizacji Garden Party. Jeśli macie taką możliwość możecie również zorganizować wesele w ogrodzie w swoim domu. Jest to ciekawe rozwiązanie posiadające wiele zalet, ale również wymagające specjalnego przygotowania.
Wesele we własnym ogrodzie — kwestie bezpieczeństwa
Zanim podejmiecie decyzję o organizacji przyjęcia ślubnego w ogrodzie, przemyślcie, czy teren, którym dysponujecie, jest do tego przystosowany. Grunt, po którym będą poruszać się goście, powinien być wyrównany. Dołki czy wgłębienia mogą być przyczyną bolesnych kontuzji zwłaszcza u Pań występujących na wysokich obcasach. Zadbajcie również o odpowiednie zabezpieczenie kabli. To istotne nie tylko ze względu na możliwą zmianę pogody, ale również i najmłodszych uczestników. Jeśli planujcie ognisko lub grilla zlokalizujcie je w miejscu oddalonym od dzieci i możliwych źródeł pożaru. Pamiętajcie o zamówieniu kateringu, dzięki temu uniknięcie niebezpieczeństwa spędzenia całego przyjęcia na obsługiwaniu gości, a także problemów z odpowiednim przechowywaniem żywności. W kwestii jedzenia doradzamy, by menu weselne składało się z ciepłych dań podawanych bezpośrednio do stołu oraz bufetu. Szwedzki stół powinien być systematycznie uzupełniany odpowiednimi porcjami, tak by jedzenie nie psuło się od zbyt długiego przebywania na słońcu i żeby można je było zabezpieczyć przed insektami. A skoro o nich mowa, to warto pomyśleć o zakupie specjalnych odstraszaczy na owady, zwłaszcza komary, które potrafią być niezwykle uciążliwe.
Ile gości możemy zaprosić na wesele we własnym ogrodzie?
Przyjęcie na prywatnej posesji pozwalają na większą swobodę w decydowaniu, co jednak przekłada się na dodatkowe obowiązki. Kto organizował urodziny, obiad rodzinny czy parapetówkę, ten wie, że takie przedsięwzięcia wymagają nie tylko umiejętności organizacyjnych, ale także sprawowania ciągłego nadzoru nad przebiegiem imprezy i szybkim reagowaniem na potrzeby gości. Planując Garden Party, musimy zastanowić się nad optymalną ilością osób, która zapewni każdemu odpowiednio dużo miejsca na konsumpcję oraz zabawę, a także pozwoli nam właściwie zatroszczyć się o przybyłych. Jeśli obawiacie się, że stres i natłok zadań mogą wpłynąć na finalny efekt przyjęcia, pomyślcie o skorzystaniu z usług wedding planerki. Szeroki zakres usług pomoże Wam zorganizować zarówno duże, jak i małe wesele w plenerze i to w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu będziecie mogli skupić się na przyjemniejszych rzeczach takich jak wybór tortu lub księgi gości weselnych.
Styl przyjęcia i motyw przewodni do ogrodowych wesel — inspiracje
Wesele na ogrodzie doskonale wpisuje się w ideę slow wedding, która zakłada odejście od standardowych schematów i norm, na rzecz powolnego przeżywania i celebrowania chwil. Zamiast skupiać się na dobrach materialnych, ten nurt zachęca, by czerpać radość z czasu spędzonego z bliskimi oraz z otaczającej nas natury. Świetnie zatem będzie tu pasował styl rustykalny, boho, prowansalski czy botaniczny. Motyw przewodni najlepiej dopasujecie, patrząc na występującą roślinność. Jeśli organizujecie Garden Party w ogrodzie pełnym dzikich kwiatów i drzew, gdzie przyroda tworzy artystyczny chaos, nie powinniście łączyć go z bardziej wyszukanymi stylami np. glamour. Do nich bardziej będą pasować zadbane ręką ogrodników przestrzenie o równo wystrzyżonych trawnikach i różanych krzewach. Plenerowe przyjęcia dają niezliczoną ilości możliwości na osiągnięcie oryginalnego i niesamowitego wystroju. Przykładowe inspiracje znajdziecie oczywiście w sieci, ale również w portfolio doświadczonych dekoratorów. U nas z kolei zaopatrzycie się w pasujące do scenerii zaproszenia ślubne i weselne oraz potrzebne dodatki takie jak: winietki, plan stołów czy podziękowania dla gości weselnych.
Wyjście awaryjne, czyli co na wypadek deszczu?
Możecie zarezerwować fotografa, zamówić katering i pięknie przygotować miejsce na przyjęcie w ogrodzie. Nie możecie natomiast zaplanować pogody, która potrafi być wyjątkowo kapryśna nawet w miesiącach letnich. Drobna mżawka według przesądów to dobry znak dla Waszego małżeństwa, ale nie jest ona przyjemna podczas świętowania. Warto wcześniej się zabezpieczyć i wynająć wiatę lub namiot weselny. Ta sama inicjatywa sprawdzi się również w upalne dni, podczas których brak zacienionego miejsca może być równie uciążliwy co deszcz. Dodatkowo te konstrukcje nie są zbytnio skomplikowane w montażu, a okażą się pomocne w komponowaniu potrzebnego oświetlenia i ozdób.
Dlaczego warto zdecydować się na wesele w ogrodzie?
Linda Solegato powiedziała „kwiaty dają tlen nie tylko naszym płucom, ale i naszej duszy”. Trudno się z tym nie zgodzić. Natura ma magiczny i uzdrawiający wpływ. Pozwala się wyciszyć, zredukować stres oraz pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Będąc w jej otoczeniu, czujemy się bardziej swobodnie, a o to właśnie chodzi na przyjęciu, by bez krępacji bawić się do białego rana. Jeśli nudzą Was tradycyjne wesela, a chcecie puścić wodzę wyobraźni i stworzyć coś idealnie skrojonego pod siebie to zdecydowanie powinniście rozważyć organizacje przyjęcia w ogrodzie.